Mr.AQUA BEZ CHEMIE PROTI SUCHU 30l

organický hydrosorbent - zadržuje vodu v půdě, pomáhá rostlinám úspěšně přežít období sucha, šetří vodu a hnojiva, stimuluje klíčivost a růst kořenového systému, zvyšuje podíl organické hmoty v půdě a zlepšuje strukturu půdy. Je unikátní tím, že neobsahuje žádné chemické přísady. Přimíchává se do substrátu ke kořenům rostlin. Aplikace při sázení, setí nebo injektáži 1x za 3 roky, plošná aplikace do založeného trávníku aerifikací 1x za rok. Po zapravení je důležité rostliny přiměřeně přihnojit a zalít, následně pak snížit objem zálivky. 


30ti litrové balení Mr.AQUA stačí až na 1250 litrů substrátu nebo až 37,5 m² plochy.

Můžeme doručit do:
25.7.2024
698 Kč / 30 litrů 576,86 Kč bez DPH
Skladem (>5 30 litrů)

 

 

Při teplotě 20 °C v kořenové hloubce zadržuje vodu nejméně po dobu 7 až 9 dnů, při 40 °C v kořenové hloubce (tzn. ještě vyšší teplotě na povrchu) po dobu až 48 hodin.

Po dobu 3 let od aplikace ke kořenům snižuje spotřebu vody o 30 až 50 % a hnojiv až o 20 %. Snižuje vyplavování hnojiv a tím i kontaminaci spodních vod. 

Zvyšuje klíčivost a stimuluje tvorbu hlubšího a bohatšího kořenového systému.

Protože neobsahuje chemické přísady, je v kombinaci s organickým hnojivem ideální k pěstování plodin určených ke spotřebě. 

Obsahuje až 49 procent organického uhlíku, významně zvyšuje podíl organické hmoty v půdě a zlepšuje strukturu půdy. Komplex látek s organickým uhlíkem aktivuje růst mikroorganismů v půdě.

Vrací do půdy uhlík, který pak prostřednictvím trvale udržitelné zeleně vytváří negativní uhlíkovou stopu. Každý tak může aplikací Mr.AQUA přispět ke snižování CO₂ v ovzduší.

Pomáhá rekultivaci erozí postižené půdy či dokonce půd saharského typu.

 

Způsoby použití:    

- při zasazení či přesazování rostlin

Mr.AQUA je zapotřebí smíchat se substrátem a tuto směs co nejlépe zapravit ke kořenům rostliny nebo kolem kořenového balu.

- při zasetí

Mr.AQUA je zapotřebí smíchat se substrátem v budoucí kořenové zóně.

- zapravením ke kořenům při pokládání trávníku

Mr.AQUA lze zapravit plošně, např. hráběmi rozprostřít pod pokládaný travní koberec.

- doplnění do již založeného trávníku prostřednictvím aerifikace s dutými hroty

Mr.AQUA je zapotřebí po aerifikaci plošně zapravit bez smísení se substrátem do půdních otvorů ke kořenům. Doporučujeme aplikovat 1x za rok.

- injektáží ke kořenům vzrostlých stromů a keřů

Směs Mr.AQUA, substrátu a hnojiva je zapotřebí zapravit co nejblíže ke kořenům.

 

Vždy platí, že aplikace na povrch půdy nepostačuje, protože nedojde k zapravení ke kořenům.

  

Nedoporučujeme používat pro suchomilné rostliny. V případě nejasností, doporučujeme poradit se s odborníky v oboru.


Dávkování:

- smísení s půdou, substrátem nebo kompostem v doporučeném poměru 24-36 litrů Mr.AQUA/1000 litrů substrátu/3 roky (24 - 36 ml/1 litr substrátu) - poměr záleží na druhu rostlin, substrátu a stanovišti

- plošné aplikace v doporučeném poměru 0,8 – 1,0 litr Mr.AQUA/m²/3 roky - poměr záleží na druhu rostlin, substrátu a stanovišti

- 10 000 litrů/ha/3 roky

Pozn. Dávkování dle objemu se aplikuje vždy, pokud dochází ke smísení se substrátem (půdou, kompostem, pískem apod.). Plošné dávkování se používá v případě, kdy je Mr.AQUA zapraven bez smísení, např. hráběmi rozprostřen pod pokládaný travní koberec nebo u již založeného trávníku po aerifikaci dutými hroty zapraven do půdních otvorů (např. nivelační a zapravovací branou).

Po zapravení do kořenové zóny je třeba rostliny přiměřeně přihnojit a zalít. Následnou zálivku je třeba snížit, zvláště v květináčích nebo truhlících, aby nedošlo k přelití. V květináči, kde voda nemůže expandovat do okolí, je třeba objem zálivky snížit až na polovinu, aby nedocházelo k přelití. Na povrchu může být substrát v květináči další dny po zalití už suchý, ale pod povrchem může být stále dostatek vláhy.

(1 litr Mr.AQUA = cca 0,5 kg)


Oblasti použití:

- truhlíky a květináče

- travnaté plochy (okrasné trávníky, golfová, fotbalová hřiště, dostihové dráhy apod.)

- keře a stromy (lesní porosty a jejich obnova, městská zeleň)

- pěstování plodin (ovoce, zelenina)

- zelené střechy

- rekultivace půd postižených erozí či písčitých půd

 

Mr.AQUA BEZ CHEMIE PROTI SUCHU je pomocnou půdní látkou.

Složení: deriváty organických sloučenin vázané na částečně depolymerovanou a karbonizovanou celulózu

Uvedené informace obsahují popis produktu a doporučení. Další informace, včetně Návodu, najdete na obalech Mr.AQUA nebo na www.mraqua.com

 

 

 

 

Jméno značky: Mr.AQUA
Kategorie: Mr.AQUA
Hmotnost: 15 kg